Відділ освіти > Про відділ > Історія відділу

Історичні дані розвитку освітньої системи Бучанської міської об’єднаної територіальної громади

Вперше в письмових джерелах топонім «Буча» згадується в 1630 році в стосунку до села Яблунька, що розташувалось на лівому березі річки Буча. Належало воно польському шляхтичеві Ю. Лясоті, який отримав ці землі від графа М. Потоцького за героїзм на військовій службі.

Наприкінці XIX століття землі перейшли у володіння поміщиків Красовського, Пиховського та Сагатовського. Оскільки в другій половині XIX століття тогочасна Яблунька не мала статусу окремого села, а вважалася присілком Гостомельської Покровської парафії, то єдина в парафії церковнопарафіяльна школа була спільною для жителів Яблуньки і Гостомеля.

Цю школу відкрив 14 листопада 1860 року настоятель парафії, гостомельський священик о. Миронович Михаїл Михайлович. З 1862 року у школі використовували послуги світських вчителів, котрі навчали дітей з Яблуньки, Гостомеля, Блиставиці, Озер. У 1868 році, син Северина Сагатовського побудував неподалік від села Яблунька цегельний завод.  А ще на власні кошти він побудував для дітей селян школу. У 1875 році в першому класі навчалося 36 хлопчиків і 8 дівчаток.

У 1890 році, у Яблуньці відкрито окрему церковнопарафіяльну школу грамоти, котрою завідувало гостомельське духовенство.

В 1900 році в ній вчилося 26 першокласників і 6 першокласниць. Навчання велося російською мовою. Учні трьох класів сиділи всі разом в одній кімнаті. Вчив їх один вчитель. «Закон Божий» викладав священик. Випускники третього класу здавали екзамен з арифметики, мови, літератури, Закону Божого.

Селище Буча виникло навколо полустанку Буча під час будівництва Києво-Ковельської залізниці в 1898 році і швидко розбудовувалось. Церковнопарафіяльна школа продовжувала функціонувати. На початку Першої світової війни школу було закрито. В 1915 році вона відновила своє існування до приходу радянської влади.  Із 1917 року під впливом подій, що відбулися в країні, навчальні предмети почали викладати українською мовою. Згодом школа стала семирічною, а з 1959 року – це восьмирічна школа № 9 Києво-Святошинського ройону.

У 1974 році розпочалося будівництво нової школи у селищі Буча по вулиці Вокзальній, а у вересні 1975 року діти вже розпочали навчальний рік у новій середній школі № 9 міста Ірпеня. Колектив учителів восьмирічної школи №9 перейшов до нового приміщення школи. У 2002 році школу переіменовано у загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 9 м. Ірпеня.

На початку 1920 років, поміщик Василь Іванович Красовський, у лісистій місцині почав будувати маєтки для київської буржуазії, а також розпродував земельні ділянки працівникам залізниці та поселенцям. Згодом, в 1926 році в селищі Буча у колишньому панському маєтку було відкрито початкову школу. У 1927 році – початкова школа була реорганізована в семирічну. Йшли роки. З 1937 року школа набула статусу середньої і була підпорядкована управлінню південно-західної залізниці і стала називатися Бучанська залізнична школа № 13. В кожному класі було по 17-18 учнів. У 1965 році школу перейменовано в Бучанську восьмирічну школу № 1. У 1988 школу знову перейменували на Ірпінську неповну середню школу № 7. До 2002 року школа була середньою, а потім стала повною Ірпінською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 7.

В 30-х роках ХХ століття у Лісовій Бучі, у будинку дачі службовця Головного управління Південно-Західної залізниці Литвиненка Федора Дмитровича відкрили дитячий притулок для дітей, що залишилися без батьків внаслідок голодомору 1932-1933 років та репресій. Приміщення дитячого будинку чудом збереглося в роки війни, тому тут організували заклад для проживання та виховання дітей-сиріт військовослужбовців. У 1945 році, неподалік від дитячого будинку відкрили початкову школу у якій навчалися діти з Бучі та діти-сироти, що проживали у дитбудинку.

Дитячий будинок і початкова школа функціонували до 1961-го року. Цього ж року відкривається Бучанська восьмирічна школа № 2. У 1972 році до приміщення, у якому був дитячий будинок,  добудовано вісім класних кімнат, спортивний за та їдальню. З 1976 року заклад декілька разів змінював статус. У 1976-му – це санаторно-лісна школа для дітей з малими і затухаючими формами туберкульозу. В 1986 році – санаторна школа-інтернат для дітей з психоневрологічними захворюваннями. З 1988-го вона знову стала загальноосвітньою восьмирічною. До 2002 року змінено статус закладу освіти на Ірпінську середню школу І-ІІІ ступеня № 8, а згодом і на Ірпінську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №8.

У жовтні 1964 року у селищі міського типу Буча була збудована двоповерхова будівля школи, 12 класних приміщень, 577 учнів. Педагогічний колектив складався з 26 учителів. Спочатку школа мала статус «Бучанська середня загальноосвітня трудова політехнічна школа № 3. За час свого існування школа кілька разів змінювала статус. З 15 вересня 1967 року школа стала називатись Ірпінська середня школа № 4. У 1981 році робітниками тресту «Південтеплоенергомонтаж» був побудований новий трьохповерховий корпус з 20 класними кімнатами, з їдальнею на 240 місць, актовою та  спортивним залами, бібліотекою.

В 1990 році на базі школи № 4 були створені перші гімназійні класи, а в 1993 році вона стала називатись «Школа – навчальний комплекс «Ірпінська Українська національна гімназія». У 1994 році з’явилась нова назва – Ірпінська Українська національна гімназія. А в 1997 році відбувся розподіл гімназійних і загальноосвітніх класів. Реорганізовано школу – навчальний комплекс «Ірпінська Українська гімназія» у два освітні заклади: Ірпінська Українська гімназія та Ірпінська середня школа № 4, як окремі юридичні особи, з окремими статутами. В одному приміщенні, в новому трьохповерховому корпусі розмістилась Ірпінська середня школа № 4, а гімназія – в старому двоповерховому корпусі.

З 1997 року початок діяльності нового закладу освіти –  Ірпінської Української гімназії, у якій   навчалося 306 учнів у 12 класах. Це – перша українська гімназія у Київській області.

Розвиток дошкільної освіти бере початок з 1949 року.

В далеку історію відійшов 1949 рік, коли вперше було вирішено відкрити дитячий садок в селі Яблунька для дітей працівників Бучанського заводу скловиробів. Збудувати нове приміщення не було можливості, і лише в будинку двоповерхового гуртожитку для дітвори було виділено три кімнати. В двох кімнатах розмістились: ясельна група, де були діти від 1-го місяця до 3-х років лише 9 дітей та дошкільна група, де знаходилися діти від 3 до 7 років. Їх було 12 чоловік. А третя кімната була кухнею. В 1950-му році будується дитячий комбінат Бучанського заводу скловиробів на 4 групи. В цьому ж приміщенні і кухня. Відкрилися цілодобові групи. Через декілька років кухню і пральню виносять в окремо побудоване приміщення.

В 1966 році село Яблунька приєднується до селища Буча. Старе приміщення садочку перебудовують, з’являється дитячий садок без проекту на 4 групи. У липні 1977 року закінчується будівництво нового двоповерхового приміщення Ірпінського дитячого садочка № 21, на 280 дитячих місць.  Світлі спальні, просторі групові кімнати, музичний зал, добре обладнаний медичний кабінет, великий харчоблок – все це для дітей. У 1991 році, старе приміщення дитячого садочку реконструйоване під початкову школу, на 3 класи. 3 цього часу Ірпінський дитячий садок № 21 «Берізка» змінює статус та назву на  Ірпінська школа І ступеня – дитячий садок № 21 «Берізка». В 1999 році відкривається реабілітаційна група для дітей, які мають фізичні та психічні вади розвитку. До звичайних груп та класів залучаються діти, які мають особливі потреби. «Берізка» змінює назву на  навчально-виховний комплекс «Школа І ступеня – дитячий садок № 21 «Берізка». Це перший дитячий садок, у якому почали працювати інклюзивні групи для дітей з особливими освітніми потребами.

27  березня  1969 року засновано Бучанські  ясла-садок №4. Це перший дошкільний заклад, в якому було започатковано дослідно-експериментальну роботу – з 1971-1979 роки. З 1973 року заклад перейменовано у Ірпінський  дошкільний виховний заклад № 8 «Сонячний».

У 1976 році, в центрі селища Бучі, під керівництвом тресту «Південтеплоенергомонтаж» був побудований дитячий комбінат «Горобинка», до якого влаштовано дітей працівників підприємства. Відкрито 6 груп на 140 місць. В 1995 році дошкільний заклад перейменовано на Ірпінський дошкільний навчальний заклад № 23 «Горобинка».

13 жовтня 1978 року, на території водолікарні лікаря-гідропата В.Б. Камінського, гостинно відкрив двері для малечі великий та затишний дитячий ясла-садок № 26 «Козачок». Будівля побудована трестом «Київводбуд», проектна потужністю на 280 місць. До 1991 року садок знаходився у підпорядкуванні Міністерства меліорації і водного господарства Головмеліоводбуду. З 1 лютого 1992 року заклад перейменовано на  Ірпінські дитячі ясла-садок № 26 «Козачок».

У тому ж 1978 році у Лісовій Бучі було відчинено двері нового дошкільного комбінату № 7 «Пролісок». У дитячому садочку було 12 груп, які відвідувало 380 дітей. У 1995 році заклад перейменовано на Ірпінський дитячий ясла-садок № 7 «Пролісок», а потім  у Ірпінський дошкільний навчальний заклад № 7 «Пролісок» комбінованого типу. У 2001 році в садочку було відкрито першу тифлогрупу для дітей з вадами зору та тифлоцентр для лікульно-корекційної роботи з такими дітьми, в якому працюють спеціалісти: практичний психолог, тифлопедагог, медсестра-ортоптистка. Тифлоцентр працює і надає послуги дітям, на сьогодні у закладі 2 тифлогрупи, 2 логопедичні та 2 інклюзивні групи.

Рішенням сесії Бучанської селищної ради від 11.08.2006 року за № 27-3-V до комунальної власності територіальної громади селища Буча було прийнято: Ірпінську загальноосвітню школу № 4, Ірпінську загальноосвітню школу № 7, Ірпінську загальноосвітню школу № 8,  Ірпінську загальноосвітню школу № 9, Ірпінську Українську гімназію, навчально-виховний комплекс «Школа І ступеня – дитячий садок № 21 «Берізка», Ірпінський  дошкільний виховний заклад № 8 «Сонячний» комбінованого типу, Ірпінський дошкільний навчальний заклад № 7 «Пролісок» комбінованого типу, Ірпінський дошкільний навчальний заклад № 23 «Горобинка» комбінованого типу Ірпінський дошкільний навчальний заклад № 26 «Козачок» комбінованого типу.

1 січня 2007 року місто Буча стало містом обласного значення.

Враховуючи постанову Верховної ради України від 09.02.2006 року № 3434-IV «Про віднесення селища Буча Київської області до категорії міст обласного значення», рішенням сесії Бучанської міської ради від 25.01.2007 року за № 47-2-V змінено назви закладів освіти з:

 • Ірпінська загальноосвітня школа № 7 на Бучанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Бучанської міської ради Київської області;

 • Ірпінська загальноосвітня школа № 8 на Бучанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Бучанської міської ради Київської області;

 • Ірпінська загальноосвітня школа № 9 на Бучанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Бучанської міської ради Київської області;

 • Ірпінська загальноосвітня школа № 4 на Бучанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Бучанської міської ради Київської області;

 • Ірпінська Українська гімназія на Бучанська Українська гімназія Бучанської міської ради Київської області;

 • Навчально-виховний комплекс «Школа І ступеня – дитячий садок № 21 «Берізка» на Бучанський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад «Берізка» Бучанської міської ради;

 • Ірпінський дошкільний навчальний заклад № 8 «Сонячний» комбінованого типу на Бучанський дошкільний навчальний заклад № 1 «Сонячний» Бучанської міської ради;

 • Ірпінський дошкільний навчальний заклад № 23 «Горобинка» комбінованого типу на Бучанський дошкільний навчальний заклад № 2 «Горобинка» Бучанської міської ради;

 • Ірпінський дошкільний навчальний заклад №26 «Козачок» комбінованого типу на Бучанський дошкільний навчальний заклад №3 «Козачок» Бучанської міської ради;

 • Ірпінський дошкільний навчальний заклад №7 «Пролісок» комбінованого типу на Бучанський дошкільний навчальний заклад №4 «Пролісок» Бучанської міської ради.

У 2007 році початок розвитку позашкільної освіти у місті. Рішенням сесії Бучанської селищної ради від 18.12.2006 року за №461-12-V з 01.01.2007 року створено Бучанський центр позашкільної роботи, який розпочав свою діяльність на території бувшого Ірпінського еколого-натуралістичного центру. На початку року в закладі діяло 16 гуртків, в яких займалось 240 вихованців. Працювало 16 педагогів (5 основних працівників та 11 сумісників. Гуртки працювали на базі шкіл м. Буча.

Основні напрями діяльності 10 гуртків: художньо-естетичний (образотворче мистецтво – 2 гуртки, живопис і графіка, рукоділля і дизайн, вокальний, театральний, хореографічний), туристсько-краєзнавчий напрям (туристсько-краєзнавчий, спортивний туризм, велосипедний туризм), спортивно-оздоровчий гурток. У жовтні 2018 року проведено реконструкцію будівлі, створено умови для роботи гуртків на базі центру позашкільної роботи. Поновлено матеріально-технічну базу закладу для роботи. З 2019 року розширено мережу до 12 гуртків за  напрямом позашкільної роботи: художньо-естетичний 14 гуртків, 475 вихованців, Туристсько-краєзнавчий 4/90, дослідницько-експериментальний 7/140,  соціально-реабілітаційний 2/40, науково-технічний 1/15. Працюють 12 основних працівників та 16 сумісників.

У 2008 році проведено  реконструкцію Бучанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 для організації інклюзивного навчання. Створено умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, які здобували освіту вдома. Проведено монтаж ліфта, побудовано пандус для зручного переміщення вказаної категорії дітей, облаштовано класи зі спеціальними меблями, перероблен санвузли.

До 2009 року у м. Буча діяло: 5 закладів загальної середньої освіти, 1 навчально-виховний комплекс, 4 заклади дошкільної освіти та 1 заклад позашкільної освіти.

З 2009  року поступово розширюється мережа закладів дошкільної та загальної середньої освіти міста Бучі.

1 вересня 2009 року побудовано та здано в експлуатацію Бучанський дошкільний навчальний заклад №5 «Капітошка», потужністю 140 місць, 8 груп. Роботу заклад розпочав, прийнявши 95 дітей та 26 працівників. Та дуже скоро кількість дітей перевищила планову, на сьогодні у закладі виховується 225 дітей та працює 47 чоловік персоналу.

З 01 січня 2013 року до комунальної власності м. Буча передано заклад обласної комунальної власності Бучанську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов. Історію діяльності закладу розпочато з жовтня 1960 року під назвою загальноосвітня школа-інтернат. З 1978 року школа набула статусу сирітської і стала називатися: Бучанська школа-інтернат  для дітей – сиріт та дітей без батьківської опіки. З 2002 року – спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів для дітей-сиріт та дітей,  позбавлених  батьківського піклування  з  поглибленим  вивченням  іноземних   мов та предметів суспільно-гуманітарного циклу. З 2009 року – Комунальний заклад Київської Обласної Ради «Бучанська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат з поглибленим вивченням іноземних мов». З січня 2013 року заклад перейменовано на  Бучанську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов Бучанської міської ради Київської області.

У 2014 році, 1 червня – на День захисту дітей відкрив свої двері Бучанський дошкільний навчальний заклад № 6 «Яблунька»  на 130 місць – 7 груп. Заклад відразу запрацював на повну потужність -180 дітей, 32 працівники. А через рік було відкрито ще одну групу з режимом короткотривалого перебування, де виховуються 232 дітей і працює 47 чоловік.

29 грудня 2018 року громада міста отримала подарунок – Бучанський дошкільний навчальний заклад № 7  «Перлинка» на 110 місць.  Не зважаючи на те, що дошкільний заклад не мав повного штату працівників (20 чоловік) 130 дітей почали відвідувати садочок з перших днів.

У 2017 році, згідно рішення сесії Бучанської міської ради №1451-32-VІІ від 29.06.2017 року 3 школи змінили статути діяльності на назви:

 • Бучанську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2 Бучанської міської ради Київської області перейменовано в Бучанський навчально-виховний комплекс «спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» № 2;

 • Бучанську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №3 Бучанської міської ради Київської області перейменовано в Бучанський навчально-виховний комплекс «спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» №3;

 • Бучанську ЗОШ І-ІІІ ст. №4 перейменовано в Бучанський навчально-виховний комплекс «спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» №4.

З 1січня 2019 року, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» створено Бучанську міську об’єднану територіальну громаду. Рішеннями сесії Бучанської міської ради від 04.01.2019 року за № 2883-52-VII, № 2884-52-VII у комунальну власність Бучанської міської об’єднаної територіальної громади прийнято 3 заклади загальної середньої освіти та 3 заклади дошкільної освіти с. Блиставиця, с. Луб’янка, с Гаврилівка, які вже мали свою історію.

У 1895 році в селі Блиставиця  була заснована церковно-приходська школа, яка щороку змінювала своє місце розташування у пристованих будівлях. У 1897 року в школі навчалось 30 дітей, які поділялись на три класи (групи). Всі групи учились одночасово в одній кімнаті. Учились від першого снігу до дня, коли весною розтане сніг. У цьому ж році Блиставицький лікар Толочинов, у центрі села побудував спеціальне приміщення для школи з двома класними кімнатами та квартирою для вчителів. В цьому приміщенні школа проіснувала до 1922 року. Головними «науками» був «закон божий», святе письмо, церковні співи. У 1950 році за сприянням  Укрсклосоюзу та колгоспу «Шлях перемоги» проведено ремонтні роботи основного приміщення школи , яка мала назву Блиставицька школа.

У 1970 році побудовано та здано в експлуатацію нове двоповерхове приміщення Блиставицької школи. З 1 вересня 1972 року змінено статус школи та перейменовано на Блиставицьку середню школу Бородянського району. З 1998 по 2019 роки школа назву на загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів с. Блиставиця.

З грудня 1985 року в с. Блиставиця, в пристосованому приміщенні  колгоспу «Шлях перемоги» був відкритий дитячий садок на одну групу. До садочку приймались діти тільки працівників колгоспу. У перший рік це було 30 дітей  віком від 9 місяців до 7 років. У 1986 році почалося будівництво нового приміщення дитячого садка. У грудні 1989 року – дитячий садок справив новосілля  в новому  красивому приміщенні, проектною потужністю на 75 місць. У 1990 році в закладі функціонувало вже 2 групи, в 1991 – 3 групи, а в 1992 році – 4 групи. У квітні 1993 року садок був переведений на баланс сільської ради с. Блиставиця. 12 червня 1996 року змінено назву дитячого садка на Блиставицький дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 18  «Золота рибка». В січні 2015 року дошкільний навчальний заклад був переданий на баланс Бородянського відділу освіти. До 2018 року заклад мав назву Блиставицький дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 18 «Золота рибка».

У 1863 році у с. Луб’янка при церкві, у окремому будинку, було створено церковно-приходське училище, у якому навчалося 15 хлопчиків. У 1890 році організовано церковно-приходську школу. У 1905-1097- роках на місці цієї школи відкрилась земська школа, яка давала початкову освіту. Навчання тривало 4 роки. У 1922 році при школі відкрито вечірні курси навчання для дорослих, а 28 січня 1924 року у школі проводилась культурно-освітня кампанія ЛІКНЕП (ліквідація неписемності). У 1925 році у школі навчається 112 дітей. З 1936 року у селі будується нова школа, а з 1939 року школа змінює статус на дестирічну. З 1 вересня 1941 року по 6 листопада 1943 року школа не працювала. З 1949 року змінено статус школи на неповну середню школу, а з 1954 року – на середню.  З 1964 року при школі діяв інтернат, у якому жили діти із сусідніх сіл. У 1973 році Луб’янська школа стає восьмирічною і має назву – Луб’янська восьмирічна школа. У 1987 році побудовано нове приміщення школи, а з 1990 року діє під назвою Луб’янська неповна середня школа. З кінця 90-х років і до 2018 року заклад має назву Луб’янська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів.

З 1954 року у с. Луб’янка відкрито перші дитячі ясла-садок. У 1965 році побудовано нове приміщення садочку, який відвідували діти села, батьки яких працювали в полі під час посівних робіт, вирощування та збору урожаю. У зимовий період ясла не працювали. У 01 квітня 1980 року, проведено реконструкцію двокімнатного будинку, який належав колгоспу «Серп і Молот», у якому відкривається новий Луб’янський дитячий садок. Садочок відвідувало 26 дітей. З 1987 року дві різновікові групи садочку були  розміщені у старому приміщенні Луб’янської школи. У 26 жовтня 1994 року, за фінансової підтримки колгоспу було побудовано та відкрито новий дитячий садок, розрахований на чотири групи для 75 дітей, який відкрився. З 1994 по 2018 роки дошкільний заклад має назву Луб’янський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №19 «Волошка».

У 80-тих роках XIX ст. в селі Гаврилівка була відкрита перша школа з  одним класом. В ній навчали тільки читати, писати, рахувати та Богу молитися.

Освітній заклад знаходився під опікою Луб’янської церкви. В 20-х роках XX ст. в селі Гаврилівка побудовано початкову (трикласну) школу, в якій навчалися діти до 1983 року. У 1983 році  для дітей працівників Держплемптахозаводу «Поліський» та жителів села побудовано нову Гаврилівську середню школу Вишгородського району. Проектна потужність приміщень школи розрахована на 786 учнів. В перші роки після відкриття за шкільні парти сіло 994 учні. Заклад працював у дві зміни. Діяла вечірня школа. У 1998 році школу переіменовано на  Гаврилівську середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Вишгородського району. З 2004 по 2018 роки школа мала назву Гаврилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

 

4 січня 1984 року, в ценрі села Гаврилівка, під керівництвом Держплемптахозаводу «Поліський» гостинно відкрив свої двері дитячий садок «Веселка». У закладі функціонувало 14 груп, які відвідували 380 дітей працівників ДППЗ «Поліський». З 1 червня 1998 року ДППЗ «Поліський» передав відомчий дитсадок «Веселка» на баланс відділу освіти Вишгородської районної державної адміністрації. З 1998 по 2018 роки садок мав назву   дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу «Веселка» Гаврилівської сільської ради.

Рішеннями сесії Бучанської міської ради від 24.01.2019 року за № 2915-52-VII, № 2916-52-VII, № 2917-52-VII, № 2918-52-VII, № 2919-52-VII, № 2920-52-VII Бучанську міську раду визначено засновником закладів освіти та перейменовано заклади освіти:

 

 

 • Загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів с. Блиставиця у комунальний заклад «Блиставицький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» № 6 Бучанської міської ради Київської області.
 • Блиставицький дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 18 «Золота рибка» у комунальний заклад «Блиставицький заклад дошкільної освіти комбінованого типу № 8 «Золота рибка» Бучанської міської ради Київської області.
 • Луб’янську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів у комунальний заклад «Луб’янський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів» № 7 Бучанської міської ради Київської області
 • Луб’янський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 19 «Волошка» у комунальний заклад «Луб’янський заклад дошкільної освіти комбінованого типу   № 9 «Волошка» Бучанської міської ради Київської області;
 • Гаврилівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів у комунальний заклад «Гаврилівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» № 8 Бучанської міської ради Київської області;
 • дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу «Веселка» Гаврилівської сільської ради у комунальний заклад «Гаврилівський заклад дошкільної освіти № 10 «Веселка» Бучанської міської ради Київської області.

З 2019 року  на території Бучанської міської об’єднаної територіальної громади діє:

11 закладів дошкільної освіти комунальної власності:

 • навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад «Берізка» Бучанської міської ради;

 • дошкільний навчальний заклад № 1 «Сонячний» Бучанської міської ради;

 • дошкільний навчальний заклад № 2 «Горобинка» Бучанської міської ради;

 • дошкільний навчальний заклад №3 «Козачок» Бучанської міської ради;

 • дошкільний навчальний заклад №4 «Пролісок» Бучанської міської ради.

 • дошкільний навчальний заклад №5 «Капітошка» Бучанської міської ради;

 • дошкільний навчальний заклад №6 «Яблунька» Бучанської міської ради;

 • дошкільний навчальний заклад №7  «Перлинка»  Бучанської міської ради;

 • Блиставицький заклад дошкільної освіти комбінованого типу № 8 «Золота рибка» Бучанської міської ради

 • Луб’янський заклад дошкільної освіти комбінованого типу   № 9 «Волошка» Бучанської міської ради

 • Гаврилівський заклад дошкільної освіти №10 «Веселка» Бучанської міської ради

10 закладів загальної середньої освіти комунальної  власності.

 

 • Бучанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1;
 • Бучанський навчально-виховний комплекс «спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» № 2;
 • Бучанський навчально-виховний комплекс «спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» № 3;
 • Бучанський навчально-виховний комплекс «спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» № 4;
 • Бучанську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов Бучанської міської ради;
 • Блиставицький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» № 6 Бучанської міської ради;
 • Луб’янський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів» № 7 Бучанської міської ради;
 • Гаврилівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» № 8 Бучанської міської ради;
 • Бучанська Українька гімназія;
 • навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад «Берізка» Бучанської міської ради.

1 заклад позашкільної освіти – Бучанський центр позашкільної роботи.

З 2018 року заклади загальної середньої освіти переведено на самостійний бухгалтерський облік.

У листопаді 2019 року завершено добудову навчального корпусу початкової школи Бучанського навчально-виховного комплексу № 3 на 700 місць.

Відділ освіти Бучанської міської ради створено 02 січня 2007 року згідно рішення сесії Бучанської селищної ради № 409-11-V від 23.11.2006 року.

З 2007 по 2009 роки. його очолював Геннадій Іванович Черкасов. У цей період затверджено Положення про відділ освіти. Створено міський методичний кабінет Бучанської міської ради, як структурний підрозділ відділу освіти. Створено колегію відділу освіти, до складу якої увійшли керівники закладів освіти, працівники відділу освіти та міського методичного кабінету.

З 2009 по 2012 роки відділ очолювала Федорук Лариса Петрівна.

З 2012 року начальником відділу призначено Цимбала Олега Івановича.

Рішенням сесії Бучанської міської ради від 19.10.2017 року за № 1516-34-VII при відділі освіти Бучанської міської ради створено центри: Центр роботи з обдарованими дітьми, Центр психологічної служби, Центр національно-патріотичної та спортивної роботи та інклюзивно-ресурсний центр.

У тому ж 2017 році створено Бучанський міський інклюзивно-ресурсний центр, якому надано статус юридичної особи. Центр функціонує на базі Бучанського навчально-виховний комплекс «спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» № 3.