Вівторок, 06 березня 2018 Переглядів: 900

7 міфів про електронний щоденник


мітки: електронний щоденник

7 міфів про електронний щоденник

Рекомендовані новини


Незважаючи на відносну "свіжість" проекту, який наразі впроваджується в усіх закладах загальної середньої освіти міста, він встих "обрости" міфами і здогадками. Цим матеріалом ми постараємось розставити усі крапки над "і", проте, якщо у вас і після цього залишаться питання - ласкаво просимо до обговорення.

Міф перший - "Це все занадто дорого"

Дійсно, через затратність і складність розробки, вартість подібного проекту була б доволі високою. Ми вже знайомі із подібними проектами, які впроваджувались окремими школами і вони влітали їм в копієчку.

Але у нас ситуація зовсім інша. Проект e-schools.info прийшов в місто з готовими напрацюваннями, які за бажання можна впроваджувати безкоштовно, що в подальшому і відбулося.

Ніякі фінансові документи між розробниками проекту, відділом освіти і школами не підписувались! Більше того портал e-schools.info схвалено Міністерством освіти і науки України.

 Міф другий - "Батьки мають платити за користування ресурсом"

І так і ні. Тут все доволі прозоро і просто - базовий функціонал надається безкоштовно, якщо його вам достатньо то ви на цьому і зупиняєтесь, але якщо ви хочете випробувати весь функціонал порталу - ви платите символічну плату за розширений пакет послуг, яка на момент написання цього матеріалу складала 100 грн. за одну дитину на семестр.

Повторюсь, платити ніхто нікого не зобов'язує, більше того, базового функціоналу повністю достатньо для вирішення основних задач по моніторингу успішності школяра.

Ознайомитись із відміностями між пакетами послуг можна тут.

Міф третій - "В моїй школі (класі) не впроваджено електронний щоденник"

Це може бути правдою, але тоді вам варто задати це питання класному керівнику, або адміністрації закладу. Можливість впровадження проекту мали і мають усі заклади міста. В деяких випадках існують суб'єктивні причини, які перешкоджають цьому процесу.

Для об'єктивної оцінки ситуації можете переглянути сторінку щотижневого моніторингу впровадження електронного щоденника, це допоможе сформувати уявлення про загальну картину роботи проекту в місті.

І врешті-решт попит формує пропозицію, можливо саме ви дасьте поштовх інновації в класі де навчається ваш малюк.

Міф четвертий - "Електронний щоденник лише почали впроваджувати"

Ось це не правда. Проект активно впроваджується з вересня 2017 року, а перші навчання і знайомство вчителів відбулися ще за чотири місяці до того.

Більше того, на даний час усі вчителі знають про існування проекту, багато з них активували облікові записи, це можна бачити на тій же сторінці моніторингу.

Міф п'ятий - "Без погодження з адміністрацією класний керівник не може впроваджувати електронний щоденник в класі"

Скоріше ситуація протилежна. Кожен директор зацікавлений в якісному фенкціонуванні системи електронний щоденник - електронний журнал. Можливості які дає портал знімають багато питань в роботі адміністрації та і самих класних керівників. Не потрібно вигадувати "велосипед" щоб налагодити зв'язок, виписувати оцінки, рахувати "н"-ки. Прогесивні класні керівники вже давно взяли на озброєння цей функціонал.

Якщо говорити про можливість класного керівника то, давайте проаналізуємо підключення класів до системи. Як показує моніторинг, доля класів добавлених модераторами до системи, близький до 100%.

Щоб розуміти можливості і права кожного зареєстрованого учасника, звернемось до відповідного пункту інструкції, яка знаходиться у вільному доступі на сайті розробників.

Тут ми бачимо ієрархічну структуру прав кожного учасника. Ящо її спростити то можна подати в такому вигляді:

  • Директор - підключає заклад, визначає модератора
  • Модератор - налаштовує середовище для роботи, додає класи, вчителів, призначає класних керівників
  • Класний керівник - додає учнів, батьків, формує розклад
  • Вчителі - виставляють відмітки по своєму предмету

Простими словами, якщо ваш клас доданий в систему (а так і є) і класний керівник призначений модератором (це можна подивитись в пункті меню "Вчительська" вашого закладу) то у класного керівника є всі можливості для початку роботи із порталом.

Міф шостий - "Ведення електронного жулналу - це зайва робота для вчителя"

Це, мабуть, сама використовувана фраза, яка звучить виключно від вчителів, які не хочуть бачити плюсів використання порталу у власній роботі. Цей міф частково спростовано в попередній публікації, присвяченій електронному журналу.

Додати хочеться лише одне, майбутнє за системами електронного обліку і чим раніше ми почнемо ними користуватися, тим простіше буде нам потім. В сучасному світі вміння і навички людини повинні бути гнучкими, для подальшої адаптації до умов в яких буде жити ця людина. Та нажаль інколи вчителі про це забувають.

Міф сьомий - "Немає ніяких міфів!"

Пригадується фраза із одного досить популярного фільму, чи не так? Та справді для людей які вже розпочали роботу із порталом немає ніяких проблем і трудностей. Інформації - хоч відбавляй. Розробники потурбувались про довідкову систему, крім того працює підтримка користувачів і за бажання можна знайти відповідь на будь-яке питання, яке вас цікавить.

Дорогу здолає той, хто йде.

Запитайте себе, чи хочете ви користуватися перевагами сучасних технологій, бути проінформованим в режимі on-line про стан справ свого школяра і при необхідності негайно втрутитись в процес навчання?

Чи будете плисти по течії і чекати поки "чадо" принесе щоденних, який де факто вже давно не виконує своїх функцій?

Вибирати вам!

Автор

модератор однієї із шкіл

Вакансія

Корисні посилання

показати більше

© Усі права захищено. Буча 2013-2019