Неділя, 22 жовтня 2017 Переглядів: 3954

Електронний щоденник. З чого почати?

Електронний щоденник. З чого почати?

Рекомендовані новини


Наше місто дуже часто виступає в ролі "піонера", вперше в Україні впроваджуючи передові світові практики. Так і цього разу.

А тепер трішки повільніше. Мабуть багато хто з вас давно чекав цієї інформації і нарешті для неї настав час. В навчальних закладах Бучі впроваджується система електронного документообігу - Електронний журнал для вчителя та Електронний щоденник для учнів та батьків.  Буча вперше в Україні впроваджує дану систему на рівні усього регіону.

Історія Електронного щоденника в Бучі.

У 2013 році, в той час коли по всій державі впроваджували ІСУО (інформаційна система управління освітою), яка функціонує ще й досі на загальнодержавному рівні, ми отримали в своє користування ще кілька інструментів (електронна черга в ДНЗ, системи збору звітньої інформації, Мій щоденник та інші). Деякі з них виявились хоч і не до кінця доробленими та корисними для використання. А ось до системи Мій щоденник, було дуже багато питань, які йшли в нікуда, техпідтримка не давала ніяких коментрарів, щодо функціоналу, одним словом користуйтесь "як є". Такий варіант не задовільняв нікого і згодом на Мій щоденник ніхто не звертав уваги.

На весні цього (2017) року ми познайомилися із розробниками проекту e-schools.info, які презентували свою версію електронного щоденника. Після детального вивчення було прийняте рішення про впровадження системи в усіх школах міста.

Короткий опис системи.

Система побудована на принципі ієрархії прав користувачів, а це означає що кожен користувач має доступ виключно до тієї інформації яка потрібна безпосередньо йому, що дозволяє захистити персональні дані усіх користувачів.

Для роботи не потрібно встановлювати ніяке програмне забезпечення, достатньо наявності веб-браузера (обирайте на власний смак), наприклад того в якому ви зараз читаєте цей текст. Мобільні пристрої також підтримуються. В перспективі розробниками планується розробити мобільний додаток.

Оскільки система працює на веб-сервері, досвідчені користувачі можуть задатися питанням безпеки передачі даних між сервером і кінцевим користувачем. Тут все ще простіше - безпечний протокол https, відповідає за збереження вашої персональної інформації.

Як працює система на практиці?

Логіка роботи наступна:

  • школа підключається до системи e-schools.info та  призначає внутрішнього адміністратора;
  • адміністратор додає вчителів та серед них визначає класних керівників із відповідними правами;
  • класні керівники додають учнів, формують розклад, генерують журнали по кожному навчальному предмету свого класу, а також додають батьків;
  • вчитель прийшовши на урок відкриває відповідну сторінку електронного журналу і підчас уроку виставляє відмітки "н" та оцінки. Після того як вчитель поставив оцінку вона миттєво відображається в електронному щоденнику учня, а також стає доступною для перегляду батькам.

Така простота і зрозумілість були основними причинами вибору саме цієї системи. А ще величезний плюс - це безпосередня взаємодія із розробниками, які ідуть на зустріч адміністраціям навчальних закладів, котрі бажають впроваджувати нововведення.

Що зроблено по факту?

У травені цього року ми продили апробацію системи в навчальних закладах, які побажали скористатися новинкою, відбулося підключення майже усіх навчальних закладів.

Вересень було оголошено місяцем активного впровадження, формування мережі класів, додавання вчителів, учнів і батьків.

Жовтень - початок активного моніторингу впровадження системи. На сторінці https://osvit.pro/e-docs ви маєте можливість слідкувати за процесом впровадження (оновлюється наприкінці кожного тижня).

Можливо, читаючи зараз цей текст, ви вже маєте активний аккаунт в системі e-schools.info. Це означає, що ваш заклад, директор, класний керівник виконали всю необхідну роботу з впровадження (або майже всю). Якщо цього не відбулося то вам потрібно звернутися до класного керівника, або директора навчального закладу в якому навчається ваша дитина, та отримати код запрошення.

Звертаємо вашу увагу на те, що усім навчальним закладам своєчасно і у повному обсязі була надана інструктивно-методична допомога, також на даному етапі впровадження розробники готові залучитися до інструктування по запуску системи в кожному закладі нашого міста.

Що буде із паперовими щоденниками та журналами?

Навіть в світлі нової освітньої реформи класний журнал залишається документом суворої звітності, тому, нажаль, відмінити його ведення покищо неможливо, оскільки це буде грубим порушенням. У зв'язку з цим ніби збільшується навантаження на вчителів, оскільки вони мають паралельно вести ДВА журнала. Та поглянемо на це з іншої сторони: 

  • багато вчителів окрім основного журналу ведуть власні журнали із відмітками для кожного учня на розробку який вони тратили свій ЧАС;
  • робота вчителя завжди пов'язана із постійною взаємодією із учнями та батьками, які цікавляться успішністю свого чада та домашніми завданнями, які задає вчитель. Звісно ми ні в якому разі не проти спідкування усіх суб'єктів навчально-виховного процесу та на нашу думку з електронним журналом ці дії можна набагато спростити та систематизувати.
  • окрім того за вимогами нового закону "Про освіту" вчитель не має права публічно оголошувати оцінку окремому учневі, аби не сприяти його приниженню чи звеличенню посеред однокласників. Цікаво які шляхи оберуть вчителі для забезпечення цого правила без електронного щоденника.

Та попри усі плюси і розуміння в педколективах має пройти певний час для опанування системи навіть при усій її простоті. Батьки також можуть допомогти впровадити систему хоч не у всій школі а класі своєї дитини. Просто підійдіть до класного керівника і поцікавтесь причинами котрі перешкоджають введенню електронного щоденника у вашому класі. Цілком можливо, що вони не суттєві і підлягають швидкому усуненню. На час написання цього матеріалу по усіх закладах міста за 30 днів було виставлено понад 15 тисяч оцінок!

Стосовно щоденників то адміністрація має повне право скасувати їх ведення в паперовому варіанті, проте з логічної точки зору, це можливо в тих класах де більша частина учнів вже користується електронним щоденником. Паралельно учні, які з різних причин не можуть, або не хочуть користуватися нововведенням, продовжуватимуть користуватися паперовим щоденником.

Електронний щоденник - це не лише миттєвий моніторинг успішності та відвідувань вашого школяра, а і домашні завдання, зауваження та коментарі до оцінок, і все це у режимі онлайн!

Платний функціонал - відчуйте повний контроль!

Багато хто дочитавши до цього місця скаже: "Ну звісно, як же без цього...". Та правда на справді не гірка, розробники вкладають багато зусиль у розробку та підтримку проекту, для того щоб система працювала стабільно і безпомилково. Та базовий (не путати з платним) функціонал системи доступний БЕЗКОШТОВНО.

Платний дає своєрідні "бонуси" з якими при бажані ви можете ознайомитись самостійно. Наведемо лише один приклад:

Відвідування - з платним функціоналом ви можете не турбуватися про присутність школяра на уроках. Розробниками впроваджена система миттєвого СМС оповіщення батьків про прогули своєї дитини.

Підключення платного функціоналу залишається на вибір батьків, ні відділ освіти, ні адміністрація закладу, ні класний керівник, а ні розробники не вимагають обов'язкового внеску за підключення платного функціоналу. Оним словом - хочете користуєтесь, не хочете не користуєтесь. Адміністрація не відповідає за будь-які кошти проплачені вами. Також адміністрація не вправі будь-яким чином перешкоджати підключенню платного функціоналу.

 На завершення пропонуємо вашій увазі інструкцію по підключенню для батьків, люб'язно надану розробниками.


Ви отримали код-запрошення для реєстрації на сайті вашого навчального закладу.
Запрошувальний код містить 16 цифр і виглядає наступним чином: 1234-5678-9012-3456
Цей код є унікальним та персональним.
Для того щоб зареєструватись потрібно перейти за цим посиланням: https://e-schools.info/registration
У поле «Введіть код запрошення», впишіть код який ви отримали.
Після введення коду, натисніть кнопку «Готово» і система розпізнає вас, як користувача.
З’являться ваші дані: ПІБ, адреса, назва навчального закладу та назва класу у якому навчається ваша дитина.
Далі необхідно ввести Логін, Пароль та електрону пошту.
Логін – це унікальне ім’я користувача, яке може бути лише одне на всю систему, можна вводити як латиницею так і кирилицею.
Пароль – можна вводити як латиницею так і кирилицею, мінімальна кількість символів: 4, регістр враховується.
За допомогою логіна та паролю ви будите потрапляти на сайт у ваш акаунт.
Увага! Якщо ви не заповните поле е-mail ми не зможемо відновити вам пароль у разі його втрати.
Дякуємо вам за реєстрацію. Приємного користування!


Оригінали інструкції найближчим часом будуть передані в навчальні заклади.

На завершення ми хочемо побажати вам якомога швидшого підключення до системи, щоб ви мали можливість користуватися плодом передового досвіду у сфері освіти, яким за кордоном зараз вже нікого не здивуєш.

Також ми передбачаємо безліч запитань по впровадженню і не лише, найближчим часом ми обладнаємо інтерфейс, який дозволить без проблем задати питання щодо роботи системи та отримати компетентну відповідь на нього. Наразі моніторимо сторінку https://osvit.pro/e-docs і чекаємо новин.

Вакансія

Корисні посилання

показати більше

© Усі права захищено. Буча 2013-2019