П'ятниця, 30 листопада 2018 Переглядів: 563

Інклюзія в закладі дошкільної освіти – вимога часу


мітки: дошкільна освіта

Інклюзія в закладі дошкільної освіти – вимога часу

Рекомендовані новини


   Відповідно до закону України «Про охорону дитинства» на сьогодні значно посилено державну підтримку дітей з особливими потребами. Набули актуальності питання інтеграції таких людей у суспільство, основою якої є доступ до якісної освіти. Згідно з Концепцією розвитку інклюзивного навчання в Україні здійснюється активний пошук та впровадження ефективних шляхів соціальної взаємодії дітей, що потребують корекції психофізичного розвитку, із їхніми здоровими однолітками. Інклюзивні підходи до освіти допомагають підтримати таких дітей у навчанні й досягненні життєвого успіху.

    Темі інклюзивної освіти в закладі дошкільної освіти була спрямована робота міського семінару-практикуму завідувачів ДНЗ, який відбувся 29 листопада у НВК «ЗОШ Іст. – ДНЗ «Берізка» - «Інклюзія в закладі дошкільної освіти. Від «А» до «Я». Учасники розглянули актуальні питання щодо роботи інклюзивних груп у закладі: програми, за якими здійснюється освітній процес в інклюзивних групах закладу дошкільної освіти; індивідуальна команда супроводу дитини в ЗДО; індивідуальна програма розвитку дитини з ООП та її компоненти.

      Директор НВК «Берізка» Людмила Драчевська зазначила що оскільки дитина-дошкільник - це віддзеркалення сім'ї, то відповідну роботу потрібно провести і з батьками здорових дітей, формуючи у них позитивне ставлення до перебування у групі дітей з особливими потребами. Отже, інклюзивна дошкільна освіта - це одна із реалій нашого життя. Проте, потрібно пам'ятати, що її ефективність залежить від багатьох умов, головною з яких є комплексний психолого-педагогічний супровід. На завершення семінару керівник міської методичної комісії завідувачів ДНЗ Галина Поліщук, завідувач ДНЗ № 1 «Сонячний» наголосила, що збереження єдиного освітнього простору може здійснюватися лише в контексті тісної взаємодії педагогів, батьків, психологів, медичних працівників, різних соціальних інстанцій, які опікуються долею особливих дітей.

Вакансія

  • музичний керівник,
    З навантаженням 3 ст.

Корисні посилання

показати більше

© Усі права захищено. Буча 2013-2019