Середа, 07 листопада 2018 Переглядів: 602

Наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження концепції «Нова українська школа»


мітки: дошкільна освіта

Наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження концепції «Нова українська школа»

Рекомендовані новини


     Показник ефективності реалізації завдань Базового компоненту дошкільної освіти – це його наступність зі стандартами початкової школи. Щоб забезпечити реальну перспективність і наступність у ро­боті закладу дошкільної освіти та початкової ланки школи важливо дотримуватись певних умов, а саме: співробітництво має бути довготривалим і нерозривним; ро­бота - системною і плановою; завдання - комплексними та інтег­рованими. А отже, має забезпечуватися наступність між Державними стандартами дошкільної і початкової освіти.

     07 листопада 2018 року в НВК «ЗОШ І ст. – ДНЗ «Берізка» відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів ДНЗ з проблеми «Наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках розбудови Нової української школи». Під час теоретичної частини учасники розглянули питання «Створення фундаменту успішності дитини в умовах Нової української школи» (Макаренко Н.П., заступник директора з навчально-виховної роботи закладу) та «Урахування індивідуальних відмінностей дітей- наріжний камінь особистісно орієнтованої освіти у закладі дошкільної освіти та початковій школі» ( Руда Л.М., керівник міської методичної комісії вихователів-методистів ДНЗ, вихователь-методист НВК «Берізка»).

     Під час практичної частини вихователі-методисти обговорили питання створення розвивального середовища у перших класах НУШ та у старших групах ЗДО (практичний показ); модель випускника закладу дошкільної освіти (робота в малих групах); що об’єднує два заклади освіти: НУШ і дитячий садок (обговорення в «загальному колі» - заступник начальника відділу освіти з дошкільної освіти Л.К. Опеньок, керівник ММК вихователів-методистів ДНЗ Руда Л.М.). В ході проведення семінару-практикуму учасники виробили спільні рекомендації:

1. Поважайте своєрідність, унікальність кожної дитини, забезпечуйте її психологічний комфорт.

2. Визначайте «зону найближчого розвитку» дитини, виробляйте щодо неї оптимістичну гіпотезу розвитку, цінуйте процес розвитку кожної дитини.

3. Використовуйте різноманітні форми і методи організації роботи дітей, що дозволяють розкрити зміст їхнього особистого досвіду.

4. Створюйте атмосферу зацікавленості кожної дитини в роботі з усіма і стиму­люйте дітей до використання різноманітних способів виконання завдань без страху помилитися.

5. Заохочуйте прагнення дітей висловлювати власні способи роботи (виконання завдання), аналізувати в ході заняття,  способи, запропоновані дітьми, і прагнути підтримати найбільш оптимальні і раціональні з них, пропонуйте такі завдання, які дозволяють ди­тині самій вибрати тип, вид, форму ма­теріалу (словесну, графічну, умовно-символічну, предметно-дидактичну).

6. Створюйте такі ситуації спілкування, які дозволяють дошкільнику та молодшому школяреві проявити ініціативу, самостійність, вибірковість.

7. Обговорюйте з дітьми не тільки те, що ми дізналися або чим оволоділи, а й те, що їм сподобалося і не сподобалося, чому, що вони хотіли б виконати ще раз, а що зробити по-іншому.

8. Сповідуйте педагогіку нового часу. Будьте гнучким, відкритим для інновацій, постійно поліпшуйте, раціоналізуйте освітній процес.

 

Автор

Людмила Опеньок

Вакансія

Корисні посилання

показати більше

© Усі права захищено. Буча 2013-2019