П'ятниця, 05 січня 2018 Переглядів: 1140

Увага! Поширення захворюваності на кір!

Увага! Поширення захворюваності на кір!

Рекомендовані новини

Шановні батьки! Розміщуємо для ознайомлення пам’ятку щодо небезпеки кору, перших симптомів прояву захворювання, профілактики кору та переваг вакцинації .

ПАМ’ЯТКА

      Кір— інфекційна хвороба, яка характеризується вираженою інтоксикацією, катаральними явищами з боку дихальних шляхів, кон'юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини і папульозно-плямистим висипом на шкірі.

Клінічні ознаки

       Інкубаційний період при кору становить від 7 до 21, рідше 28 днів.

- катаральні явища:

- температура звичайно висока:

- головний біль:

- нежить, кашель, симптоми кон'юнктивіту:

- . плями, ніби посипані манною крупою на слизовій оболонці щоки на кінці першого — початку 2-го тижня:

- висип (плями — папули(горбики), що підносяться над поверхнею шкіри )за вухами і на обличчі, який потім поширюється на тулуб і кінцівки. Зникнення висипу відбувається в зворотній послідовності:

- частий пульс, низький тиск. іноді ураження шлунково-кишкового тракту: зниження апетиту, нудота і блювання, почастішання випорожнень.

Діагностика

      В більшості випадків діагноз ґрунтують на підставі характерної клінічної картини захворювання, підтверджується серологічними реакціями з виявленням антитіл (іммуноферментний аналіз (ІФА), реакція пасивної гемаглютинації (РПГА) і ін.).

Профілактика

       Здійснюють своєчасне виявлення та ізоляцію хворих. Дезінфекцію проводять в осередку як під час активності його, так і заключну.

Основним засобом профілактики є протикорова вакцина КПК, що забезпечує захист від захворювання.

Вакансія

Корисні посилання

© Усі права захищено. Буча 2013-2019