Середа, 25 січня 2017 Переглядів: 1028

Національно-патріотичне виховання засобами художньо-естетичного розвитку


мітки: дошкільна освіта

Національно-патріотичне виховання  засобами художньо-естетичного розвитку

Рекомендовані новини

25 січня на базі ДНЗ № 1 «Сонячний» відбувся міський семінар-практикум вихователів середніх груп з теми «Національно-патріотичне виховання дітей середнього дошкільного віку засобами художньо-естетичного розвитку».

Нині патріотичне виховання дошкільників набуло пріоритетного значення і всебічно впроваджується в освітній процес. «Якщо ми хочемо бути розвинутим, суверенним, щасливим народом, то маємо розгорнути процес пізнання себе як нації і держави, в минулому і сучасному, в процесі розвитку вселюдства пізнати нашу ментальність, долю та історичну місію. Без цього не можливо ні розв’язати проблеми сучасності, ні передбачити ефективні шляхи розвитку в майбутньому», - наголошував М.Грушевський.

Для формування патріотичних почуттів дошкільників замало кілька разів на рік проводити тематичні заняття, свята та розваги. Аби плекати у дітях шану до Батьківщини, прагнення примножувати її багатства, а за необхідності – готовність захищати її свободу й незалежність, необхідна цілеспрямована систематична робота, побудована на щирому патріотизмі самих педагогів, помноженому на їхній досвід. Про це розповіла учасникам семінару вихователь-методист ДНЗ № 1 «Сонячний» Ірина Григорівна Ковальчук. Далі роботу семінару продовжила керівник міської методичної комісії вихователів середніх груп Домбровська О.П. з теми «Український віночок–символ, краса, оберіг. Послідовність створення вінка».

Під час практичної частини учасники переглянули заняття в середній групі (вихователь Касіщева Г.В.) "Віночок - оберіг дівочий" з розділу «Чарівні фарби та талановиті пальчики», програми виховання і навчання для дітей від 2 до 7 років «Дитина».

Під час «Круглого столу» учасники семінару зазначили, що під час проведення занять з образотворчої діяльності необхідно поєднувати завдання, спрямовані не лише на розвиток творчої активності дошкільників, образного мислення, уяви, фантазії, сприйнятливості до краси в навколишньому, на формування бажання зберігати й творити красу, розвивати не лише креативне та логічне мислення, а і їхні патріотичні почуття. Інтегрування в освітньому процесі різних форм роботи з дітьми, методів, засобів педагогічного впливу, видів дитячої діяльності сприяє виробленню у дошкільників цілісної системи уявлень і елементарних понять про загальнолюдські й національні морально-духовні цінності, а також формуванню змалку національної самосвідомості, патріотичних почуттів.

Вакансія

Корисні посилання

© Усі права захищено. Буча 2013-2019